Джеймс Кемерон і Джон Ландау відвідали російську столицю в рамках промо-туру до релізу конвертованого в 3D касового хіта кінця 90-х – фільму «Титанік». У 1998 році картина отримала рекордну кількість номінацій на «Оскар» і перемогла в одинадцяти з них. 5 квітня фільм знову вийде на екрани: картинку грунтовно почистили і перевели в популярний тривимірний формат якраз до сторічного ювілею першого і останнього рейсу корабля.

«Ми спеціально приурочили реліз до столітньої річниці загибелі Титаніка, – сказав на прес-конференції продюсер фільму Джон Ландау. – Так ми можемо віддати данину пам’яті всім, хто загинув у тій страшній трагедії. І ще це шанс знову звернутися до тих подій сто років по тому і знову витягти з нього уроки ».

Джеймс Кемерон розповів, що, на його думку, «Титанік» виділяється із загального ряду сучасних фільмів, так як знятий в класичній манері, і його історія буде цікава як тим, хто побачить його вперше, так і тим, хто вже дивився фільм. Завдяки ретельній цифровій обробці картина виглядає свіжою, новою, а 3D тільки збагачує емоційні враження від інтимних, драматичних моментів, вважає режисер. Але при конвертуванні не було змінено жодного кадру, уточнив він. «Ми хотіли поліпшити картину, а не змінити її», – пояснив він.

«Для режисера немає більшого задоволення, ніж бачити свій фільм у кінотеатрі. Я не хочу, щоб мої фільми дивилися на айфоне, – сказав Кемерон. – Тобто, це, звичайно, ваше право і ви можете дивитися його де завгодно, але ми хотіли, щоб люди отримали можливість знову побачити “Титанік” в кінотеатрі ». Кемерон відомий своїм перфекціонізмом і переклад в стереоформат кожного кадру був під його особистим контролем. На конвертацію всієї стрічки пішло 60 тижнів і 18 мільйонів доларів.

«Я випускаю” Титанік “знову не для того, щоб заробити гроші. Зрештою, каса – це лише вимір глядацького інтересу до картини. Якщо він збере 18 мільйонів, тобто окупиться, я вже буду радий », – сказав автор двох найкасовіших фільмів в історії кінопрокату. Знову випливающий на простори кінотеатрів «Титанік», проте, цілком може додати до зборів 1997 значні суми і спробувати побити інший рекорд Кемерона – касу «Аватара».

Безліч запитань на прес-конференції стосувалося майбутнього кіно технологій та якості 3D-версій старих і нових фільмів. Окремо Кемерон розповів про те, як він ділиться своїм передовим досвідом з іншими режисерами. «Режисер, по ідеї, не повинен нічого питати, адже передбачається, що він сам все повинен знати. Є режисери-дебютанти, які нічого не знають, є режисери з досвідом, але ще невеликим – ті нічого не питають. А є майстри, які вже домоглися дуже багато чого, але не бояться ставити запитання. Як Мартін Скорсезе, наприклад. Неймовірно талановитий режисер, багаторазово номінований на “Оскар”, він абсолютно не соромився запитувати, як зробити те чи це. Ми з ним дуже щільно співпрацювали, коли він працював над “Хранителем часу”. Протилежний приклад – Марк Уебб, режисер “Нової Людини-павука”. Він молодший, і його команда не пішла моїх порад, хоча я намагався їх дати. Я готовий консультувати і російських кінематографістів, із задоволенням розповім їм про помилки, які ми свого часу зробили і застережу від них ».

Джеймс Кемерон і Джон Ландау проведуть лише один день у Москві, спілкуючись з журналістами з приводу «Титаніка». Нетривалий візит почасти тому, що Джеймса Кемерона чекають не менш важливі справи – ще кілька занурень на дно Маріанської западини в дослідницьких цілях.